CV Örnekleri

CV örneklerimizle indirebileceğiniz ve yaşam deneyimlerinize göre ayarlayabileceğiniz 5 adet Word CV formu hazırladık. İster yeni mezun olun, ister öğrenci olun, ister alanınızda uzman olun , iş teklifine başvurmak istiyor ancak özgeçmişinizi nasıl yazacağınızı bilmiyor musunuz? işe alım görevlileri için nasıl çekici ve tutarlı bir CV hazırlayacağınızı öğrenin.

Sitemizde bulacağınız tüm CV örnekleri Word formatında ücretsiz olarak indirebilirsiniz . Daha sonra bu Özgeçmiş örneklerini isteklerinize göre değiştirebilir ve tamamlayabilirsiniz. Tek yapmamız gereken ihtiyacınıza en uygun örnek CV’yi seçmek , indirmek (ücretsiz) ve dilediğiniz gibi doldurmak. Her bir CV örneği, en son Word sürümünde indirilebilir. Bu sayede kullanılan Word sürümüne bağlı olarak herhangi bir format sorunu yaşamazsınız.

Özgeçmişinizi tamamlamak, iş arama sürecinizde çok önemli bir adımdır. CV, sizinle işveren arasındaki ilk iletişim şeklidir. Bu nedenle, iyi bir ilk izlenim bırakmak ve böylece şansınızı artırmak için özgeçmişinizin sunumu ve içeriği üzerinde iyi çalışmak önemlidir. Bir işe alım görevlisi, ilk seçimini yapmadan önce her bir özgeçmiş için ortalama 6 ile 10 saniye harcayacaktır.

CV Örnekleri

CV Örneği 1

Hemşire Cv

İşte size ilk örneğimiz. Hemşireler için hazırlamış olduğumuz bu CV örneğimizi kendi meslek grubunuza göre uyarlayabilirsiniz. Başlıkları için 12 puto içerik için 10-11 punto kullanılmıştır. İndirmek için aşağıda bulunan indir butonunu kullanınız

Hazır CV Örneği

Öğretmen Cv

Boş CV Örneği

Diş Hekimi CV
Icon

Cv Örneği 7 83 KB 775 downloads

...

Renkli CV Örneği

Modern CV Örneği

Word CV Örneği

Basit Cv Örneği

PDF CV Örneği

CV Hazırlama

CV hazırlamak için belirli kurallara dikkat etmeniz gerekir. İş verenin veya insan kaynakları personelinin dikkatini çekmelisiniz. Sizden istenilen bilgilerin tam ve eksiksiz olarak girmelisiniz. Yüzlerce başvuru arasında, girdiğiniz eksik bilgi nedeniyle hazırlamış olduğunuz CV örneğiniz 6 sn içinde çöpe gidebilir. Bu nedenle ilk kuralımız eksiksiz bilgi!

Daha sonra CV şablonu için bazı kurallara dikkat edelim. Başlıklar için 12 punto içerik için 10-11 punto kullanmalısınız. Word CV örneğinizin kenar boşluklarını, CV örneğiniz bir sayfayı geçmeyecek şekilde ayarlamalısınız. Eğer çok fazla içerik girecekseniz alt-üst-sağ ve sol kenar boşluklarını 1 cm olarak ayarlayabilirsiniz. CV örneğinize içeriği sığdırmak için bazı bölümleri sütunlara bölebilirsiniz. Örneğin Bilgisayar Bilgisi, Yabancı Dil,Hobiler,Yetenekler gibi bölümleri 3-4 sütuna bölüp aynı paragraf içinde gösterebilirsiniz.

Özgeçmişinizi hazırladıktan sonra mutlaka bir yakınınıza ya da arakadaşınıza incelemesi için ricada bulunun. Eksikliklerinizi yazım hatalarını görmesi ve sizi fikir vermesi için CV örneğinize başka birinin bakması önemlidir.

Tüm aşamaları geçtikten sonra Word belgesi olarak hazırlamış olduğunuz CV örneğinizi PDF olarak kaydetmelisiniz. Bu şekilde PDF CV örneği hazırlamış olursunuz. Bu size profesyonellik katar, ayrıca olası düzen kaymaları, yazı fontu hataları ya da CV örneğinizin başka bir bilgisayarda açılmaması gibi sorunları ortadan kaldıracaktır.

Özgeçmiş Hangi Temel Bilgileri İçermelidir.

Özgeçmiş (CV) örneğiniz, Ad SOYAD, İletişim Bilgileri, Kişisel Bilgiler, İş Deneyimi, Eğitim Bilgisi, gibi temel başlıkları içermelidir. Bunların dışında Referanslar, Bilgisayar Bilgisi, Yabancı Dil, Yetenekler, Hobiler ve İlgi Alanları gibi başlıklarıda içerebilir.

Mesleki CV örneği hazırlarken, mesleğinizin size kazandırmış olduğu bilgiler için ilgili başlıkları da yazmanız gerekebilir. Üye olunan dernekler, yayınlar, makaleler Kurs ve Seminerler gibi mesleğinize uygun, sizden istenilebilecek bilgilere de yer vermelisiniz.

Özgeçmiş bir insanın kimlik kartıdır. Bu nedenle gerekli özen ve dikkati göstermelisiniz. Pazarlama ya da reklam kartvizitidir. Üstünde iyice çalışılmamış, özensiz hazırlanmış bir CV örneğinin başarılı olma ihtimali çok düşüktür. Bu nedenle CV’nizi hazırlarken dikkat etmelisiniz.

CV Örneklerini Nasıl İndirebilirsiniz

Bu işlem gayet kolaydır. Tek yapmanız gereken Word belgesi olarak hazırlanmış CV örneklerinizden beğendiğiniz özgeçmişin altında bulunan indir butonuna basmanız, otomatik olarak inecektir.

Diğer Kaynaklar

Eğer daha fazla CV örneğine ihtiyaç duyarsanız eklemiş olduğumuz linkleri inceleyebilirsiniz.

CV Örnekleri Sitesi – 1

Örnek CV – 2

Kariyer.Net

İşkur İş İlanları

Size Yardımcı Oldumu?

1 / 0

Bir cevap yazın 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alan *