Hemşire CV Örnekleri

Covid-19 Pandemi döneminde en çok takdir etdilen mesleklerden biriyle ilgili cv yazma ipucundan bahsedeceğiz. Bu hemşirelik mesleğidir. İş bulma şansınızı en üst düzeye çıkarmak için CV'nize dahil etmeniz gereken temel unsurlardan ve hemşire cv örnekleri ipuçlarından bahsedeceğiz....

Hemşire CV Örnekleri

Covid-19 Pandemi döneminde en çok takdir etdilen mesleklerden biriyle ilgili cv yazma ipucundan bahsedeceğiz. Bu hemşirelik mesleğidir. İş bulma şansınızı en üst düzeye çıkarmak için CV’nize dahil etmeniz gereken temel unsurlardan ve hemşire cv örnekleri ipuçlarından bahsedeceğiz.

Hemşire Cv

Hemşire CV Örnekleri yazmaya başlamadan önce, çalışmak istediğiniz sektörü hedeflemelisiniz. Çünkü cv örneğini başvuracağınız işe göre hazırlamalısınız. Pozisyonlar,beceriler,hastaneler,yöneticiler ve istenilen nitelikler farklılık gösterir. 

İş Güvenliği ve Sağlığı yasasından sonra artık sadece hastahaneler değil bütün büyük şirketlerin hemşire ve doktor çalıştırması ya da en ufak bir iş yerinin apartmanların,inşaatların vb. yerlerin hemşireler tarafından tüm çalışanlarının periyodik muayenelerinin yapılması zorunlu hale geldi.

Bu yüzden hemşireler ya da hemşirler için daha geniş bir çalışma alanı oluştu. Hastaneler,okullar,kreşler,fabrikalar,İş sağlığı ve güvenliği birimleri gibi bir çok çalışma alanları mevcuttur.

Yeni mezun hemşirenin cv hazırlaması tecrübeli bir hemşireye göre zor olsa da yine bu geniş çalışma alanı içerisinde stalarla eksikliklerini tamamlayarak kısa süre içerisinde iş bulması imkan dahilindedir.

Tüm bu iş imkanı çerçevesinde bakılacak olursan bazı alanlar için teknik ve özel beceriler gereklidir. Kişiler arası iletişim beceriler önemlidir. Bu çerçeve doğrultusunda mutlaka müracaat edeceğiniz iş ile ilgili hemşire cv örneği hazırlamanız gerekir.

İster özel hastahaneye ister bir şirkete başvuruyor olun, işe alım görevlisi hemşire cv örneği için iki ana kritere duyarlı olacaktır: eğitim ve deneyim. Hemşire öz geçmişiniz açık ve öz olmalıdır. Mesleki becerilerinizin yanı sıra kişiler arası becerilerinizi vurgulamakta önemli olacaktır.

Hemşire CV Örnekleri Yazmak İçin İpuçları

Hemşire cv örneği işe alım görevlisinin dikkatini çekmeli ve onları iş için mükemmel profile sahip olduğunuza ikna etmelidir. İşte olasılıkları lehinize çevirmek için bazı ipuçları:

 1. Hemşire CV’nizi kişiselleştirin: Başvurduğunuz iş teklifine özel bir CV oluşturun. Bunun için sadece hemşirelik pozisyonuyla ilgili deneyim ve becerilerden bahsedin;
 2. Açık ve doğrulanabilir referanslar verin: Sağlık, dikkatli olunması gereken bir alandır: bir işe alım görevlisi, isterse önceki işverenler ile iletişime geçebilmelidir;
 3. Seçimler yapın: Tüm mesleki deneyimlerinizi detaylandırmanıza gerek yok . Üstlendiğiniz ana görevleri açıklayın, diğer hemşireler arasında öne çıkmanızı sağlayacak sorumlulukları ve becerileri vurgulayın (örneğin bir hemşirelik hizmetinin koordinasyonu);
 4. Kişiliğinizi vurgulayın: Bir ekipte çalışacak ve hastalarla iletişim halinde olacaksınız: bu nedenle işe alım görevlisi, bilgi birikiminize ve aynı zamanda kişiler arası becerilerinize de özen gösterecektir bu nedenler kişiler arası becerileriniz fark yaratabilir;
 5. Özgeçmişinizi önyazınızla eşleştirin: Eğer bir ön yazı yazacaksanız iyi bir izlenim bırakmak için bu iki belgenin birbirini tamamlaması gerekir. Kapak mektubunuzda ya da ön yazıda , cv örneğinizde birkaç kelimeyle özetlenmesi gereken belirli önemli deneyimler hakkında daha fazla ayrıntı verebilirsiniz.
 6. Niteliklerinizi vurgulamak için Beceriler bölümü çok önemlidir. Stress yönetimi, Hijyen kuralları, Aktif dinlenme gibi.

Hemşireler için temel beceriler

 • İlaç ve intravenöz uygulama;
 • Hasta bakım planlaması;
 • Hasta değerlendirmesi ve yönetimi;
 • Preoperatif ve postoperatif bakım;
 • Yaralanmaların yönetimi;
 • Hastalıkların önlenmesi ve yönetimi;
 • Bakımın koordinasyonu;
 • Hasta bakımı ve bilgisi.

Hemşire CV Örnekleri için öne çıkaracak beceriler

 • Psikoloji;
 • Acil bakım protokolleri;
 • Hastane enfeksiyonlarıyla mücadele için protokoller;
 • Personel eğitimi ve gelişimi;
 • Hastane taburcularının planlanması;
 • Hemodiyaliz teknikleri;

Hemşire CV Örneği

Bir yanıt yazın 0

Your email address will not be published. Required fields are marked *