Sendika İstifa Dilekçesi Örneği

Kamu görevlileri için sendika istifa dilekçesi örneği 07.09.2001 tarihli 24516 sayılı resmi gazetede yayınlanan "Kamu Görevlileri Sendikaları Ve Konfederasyonlarınca Düzenlenecek Üyeliğe Başvuru Belgesi, Çekilme Bildirimlerinin Şekli, İçeriği, Tutulacak Defterlerin Şekli, İhtiva Edeceği Bilgiler İle Kayıtların...

Kamu görevlileri için sendika istifa dilekçesi örneği 07.09.2001 tarihli 24516 sayılı resmi gazetede yayınlanan “Kamu Görevlileri Sendikaları Ve Konfederasyonlarınca Düzenlenecek Üyeliğe Başvuru Belgesi, Çekilme Bildirimlerinin Şekli, İçeriği, Tutulacak Defterlerin Şekli, İhtiva Edeceği Bilgiler İle Kayıtların Düzenlenmesine İlişkin Usul Ve Esaslar Hakkında Yönetmelik” ile belirtilmiştir.

Aşağıda eklemiş olduğumuz sendika istifa dilekçe örneğinden 3 adet doldurup hazırladıktan sonra kurumunuza verilir. Kurum görevlisi tarih ve sayı vererek bir nüshasını size iade edecektir. Bir örneğinide 15 gün içerisinde ilgili sendikaya iletmek zorundadır.

Sendika üyesi, sendikanın kurulu bulunduğu hizmet kolunda kalmak şartıyla başka bir göreve atanması, kurum içinde nakledilmesi veya başka bir kurumdaki bir göreve atanması, farklı bir hizmet koluna giren kuruma atanması, emeklilik veya ölüm halinde, atamanın yapıldığı ve ayrıldığı işyerince örneği (EK-4) de gösterilen “Kamu Görevlileri Sendikaları Üyelikten Çekilme Dışındaki Diğer Nedenlerle Ayrılmalar ve İşyeri Değişikliği Bildirim Formu” düzenlenerek, değişikliği takip eden onbeş (15) gün içinde ilgili sendikaya ve atandığı veya nakledildiği kuruma gönderilir.

Aşağıda sizler için 3 adet dilekçe örneği hazırlamış bulunuyoruz. Bu örnekler PDF,Excel ve Word formatında hazırlanmıştır. Excel formatı resmi gazete ekinden alınmış olup içerisinde çekilme,üyelik ve ayrılma formları da mevcuttur. Dosyalara indirmek için tek yapmanız gereken istediğiniz formatın yanında bulunan indir butonuna tıklamak olacaktır.

Dilekçe Örnekleri – Formlar

Sendika İstifa Dilekçesi Örneği Formu
Sendika İstifa Dilekçesi Örneği Formu

Word Belgesi

Excel Belgesi

PDF Belgesi

Bir yanıt yazın 1

Your email address will not be published. Required fields are marked *


Ahmet Alyanak

Ahmet Alyanak

Ea optio quo tenetur. Incidunt cum vel architecto repudiandae. Quia dolor harum numquam ab.